Муниципальный этап XI Международного конкурса чтецов имени Г.Тукая “Люби жизнь, народ и мир его” / “Сөй гомерне, сөй халыкны, сөй халыкның дөньясын!” Г.Тукай исемендәге ХI Халыкара шигырь сөйләүчеләр бәйгесенең муниципаль этабы

Опубликовано: 16.03.2021

Сегодня на базе МБОУ “Аксубаевская СОШ №2” прошел муниципальный этап XI Международного конкурса чтецов имени Г.ТукаяЛюби жизнь, народ и мир его”, приуроченного Году родных языков и народного единства.

В конкурсе приняли участие 23 учащихся из 9 образовательных организаций района. Среди учащихся 1-4 классов победителем стала ученица 1 класса МБОУ “Аксубаевская СОШ №2” Нуруллина Алсу; среди учащихся 5-8 классов - ученица 7 класса МБОУ “Старомокшинская СОШ имени В.Ф.Тарасова”  Мингазова Залина; среди учащихся 9-11 классов - ученица 10 класса МБОУ “Нижнетатмайнская СОШ” Насырова Сара.

Победители отборочных туров примут участие в финальном этапе конкурса, который пройдет в Казани с 12 по 16 апреля. 16 апреля Гала – концерт с участием победителей. Мы желаем нашим победителям успехов на отборочном этапе.

____________

16нчы март көнне “Аксубай 2нче урта гомуми белем бирү мәктәбе” базасында “Сөй гомерне, сөй халыкны, сөй халыкның дөньясын” Г.Тукай исемендәге ХI Халыкара шигырь сөйләүчеләр бәйгесенең муниципаль этабы узды. Бәйге Туган телләр һәм халыклар бердәмлеге елына багышланды.

Бәйгедә 9 белем бирү оешмасыннан 23 укучы катнашты. 1-4 сыйныф укучылары арасында “Аксубай 2нче гомуми белем бирү мәктәбе”нең 1нче сыйныф укучысы Нуруллина Алсу, 5-8нче сыйныф укучылары арасында “Иске Мукшы урта гомуми белем бирү мәктәбенең”нең 7нче сыйныф укучысы Мингазова Зәлинә, 9-11 сыйныф укучылары арасында “Түбән Татар Майнасы урта гомуми белем бирү мәктәбе”нең 10 нчы сыйныф укучысы Насырова Сара җиңүче дип табылды.

Җиңүчеләр 12-16нчы апрель көннәрендә Казанда үтәчәк сайлап алу финал этабында катнашачак. Финал этабы җиңүчеләре 16нчы апрельдә узачак Гала-концертта чыгыш ясаячак. Без сайлап алу этабында җиңүчеләребезгә уңышлар телибез.