Встреча с представителями КНИТУ (КХТИ) / КНИТУ (КХТИ) вәкилләре белән очрашу

Опубликовано: 01.03.2021

Встреча обучающихся 10-11 классов с представителями Казанского национального исследовательского технологического университета (КНИТУ) прошла с соблюдением всех мер профилактики короновирусной инфекции на базе МБОУ «Аксубаевская СОШ №3». Представители КНИТУ подробно рассказали об организации высшего образования, имеющихся факультетах, специальностях и направлениях, правилах приема, сроках подачи документов. С удовольствием отвечали на вопросы обучающихся, провели краткую лекцию по химии и физике, индивидуальные консультации. Выступления представителей сопровождались презентациями и видеороликами, раздачей буклетов.
________

Бүген Бөтенроссия фән һәм технология елына багышланган «Югары технологияләр атнасы» IX республика акциясен уздыру кысаларында 10-11  сыйныф укучылары «Казан милли тикшеренү технология университеты»югары һөнәри белем бирү федераль дәүләт бюджет мәгариф учреждениесе вәкилләре белән очрашты.
10-11 сыйныф укучыларының Казан милли тикшеренү технология университеты (КНИТУ) вәкилләре белән очрашуы, короновирус йогышын профилактикалауның барлык чараларын үтәп, «Аксубай 3 нче урта гомуми белем бирү мәктәбе» базасында узды. КНИТУ вәкилләре югары белем бирүне оештыру, факультетлар, белгечлекләр һәм юнәлешләр, кабул итү кагыйдәләре, документлар тапшыру вакытлары турында җентекләп сөйләделәр. Укучыларның сорауларына бик теләп җавап бирделәр, химия һәм физика буенча кыска лекция, шәхси консультацияләр үткәрделәр. Вәкилләрнең чыгышлары презентацияләр һәм видеороликлар, буклетлар тарату белән үрелеп барды.