Призёр заключительного этапа республиканской олимпиады школьников по русской литературе / Рус әдәбияты буенча мәктәп укучыларының республика олимпиадасы йомгаклау этабы призеры

Опубликовано: 18.02.2021

С 15 по 17 февраля 2021 года на базе оздоровительно–образовательного комплекса «Дуслык» Республиканского олимпиадного центра Министерства образования и науки Республики Татарстан прошёл заключительный этап республиканской олимпиады школьников по русской литературе для школ с родным (нерусским) языком обучения (далее – Олимпиада). От Аксубаевского района в Олимпиаде участвовали две ученицы, приглашённые по итогам муниципального этапа. Ученица 8 класса Чувенорускинской ООШ Енизеркина Есения стала призёром Олимпиады. Готовила призёра учитель русского языка и литературы Муртазина Нина Александровна. Искренне поздравляем и желаем им дальнейших успехов!
________

«Чувенорускино төп гомуми белем бирү мәктәбе»нең 8 сыйныф укучысы Енизеркина Есения рус әдәбияты буенча республика олимпиадасы йомгаклау этабы призеры дипломы, ә рус теле һәм әдәбияты укытучысы Мортазина Н. А. призер әзерләгәне өчен Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгының Мактау грамотасы белән бүләкләнде.
16 февральдә Республика олимпиада үзәгенең «Дуслык» комплексы базасында туган (рус булмаган) телле мәктәпләр өчен рус әдәбияты буенча мәктәп укучылары республика олимпиадасының йомгаклау этабы узды.
Аксубай районыннан олимпиадада, муниципаль этап нәтиҗәләре буенча чакырылган, ике укучы катнашты. «Чувенорускино төп гомуми белем бирү мәктәбе»нең 8 сыйныф укучысы Енизеркина Есения олимпиада призеры булды. Призерны рус теле һәм әдәбияты укытучысы Мортазина Нина Александровна әзерләде. Чын күңелдән котлыйбыз һәм киләчәктә дә уңышлар телибез!