Семинар-совещание учителей физики и астрономии / Физика һәм астрономия укытучыларының семинар-киңәшмәсе

Опубликовано: 21.01.2021

Сегодня в режиме видеоконференции ZOOM состоялся семинар-совещание учителей физики и астрономии по теме «Система работы учителя физики по подготовке обучающихся к мероприятиям в области физики и астрономии».
В ходе семинара-совещания учителя физики и астрономии обсудили вопросы:
1. Итоги тренировочных тестирований в форме ОГЭ и ЕГЭ обучающихся 9 и 11 классов  по физике.
2. Итоги муниципального этапа Всероссийской олимпиады школьников по физике и астрономии, заключительного этапа Республиканской олимпиады школьников «Путь к Олимпу» по физике.
3. Итоги муниципальных диагностических контрольных работ по физике в 8 и 10 классах.
4. Особенности подготовки учащихся к олимпиадам, конкурсам и турнирам по физике и  астрономии.
 5. Использование результатов диагностических работ  для подготовки обучающихся к ГИА по физике. Особенности ГИА 2021.
6. О реализации Концепции преподавания учебных предметов «Физика» и «Астрономия».
________

Бүген видеоконференция режимында физика һәм астрономия укытучыларының «Укучыларны физика һәм астрономия өлкәсендәге чараларга әзерләү буенча физика укытучысының эш системасы»темасына семинар-киңәшмәсе узды.

Семинар-киңәшмә барышында физика һәм астрономия укытучылары түбәндәге сорауларбуенча фикер алыштылар:

1.9 һәм 11 сыйныф укучыларының физика буенча ТДИ һәм БДИ формасындагы күнекмә тестлары нәтиҗәләре.

2. Физика һәм астрономия буенча мәктәп укучыларының Бөтенроссия олимпиадасының муниципаль этабы, физика буенча «Олимпка юл» республика олимпиадасының йомгаклау этабы нәтиҗәләре.

3.Физика буенча 8 һәм 10 сыйныфларда муниципаль диагностик контроль эшләр нәтиҗәләре.

4.Укучыларны физика һәм астрономия буенча олимпиадаларга, бәйгеләргә һәм турнирларга әзерләү үзенчәлекләре.

5.Укучыларны физика буенча ДЙАга әзерләү өчен диагностик эш нәтиҗәләрен куллану.

6.«Физика» һәм «Астрономия»уку предметларын укыту Концепциясен гамәлгә ашыру турында.