Семинар-совещание учителей русского языка и литературы / Рус теле һәм әдәбияты укытучыларының семинар-киңәшмәсе

Опубликовано: 20.01.2021

Сегодня в режиме видеоконференции ZOOM состоялся семинар-совещание учителей русского языка и литературы по теме «Использование результатов оценочных процедур для качественной подготовки обучающихся к ГИА по русскому языку».
В ходе семинара-совещания учителя русского языка и литературы обсудили вопросы:
1. Итоги пробного итогового сочинения по литературе в 11 классах.
2. Итоги тренировочных тестирований в форме ОГЭ и ЕГЭ обучающихся 9 и 11 классов  по русскому языку.
3. Итоги муниципального этапа Всероссийской и Республиканской олимпиад школьников  по русскому языку и литературе (5-11 классы).
4. Итоги муниципальных диагностических контрольных работ по русскому языку в 5-8 классах, республиканских диагностических работ в форме ОГЭ по русскому языку в 10 классах.
5. Использование результатов оценочных процедур для качественной подготовки обучающихся к ГИА по русскому языку. Особенности ГИА 2021.
6. О реализации плана мероприятий, посвященных Году родных языков и народного единства.
_________________________

Бүген видеоконференция режимында «Укучыларны рус теле буенча ДЙА (дәүләт йомгаклау аттестациясе)нә сыйфатлы әзерләү өчен бәяләү процедуралары нәтиҗәләрен куллану»темасына рус теле һәм әдәбияты укытучыларының семинар-киңәшмәсе булды.

Семинар-киңәшмә барышында рус теле һәм әдәбияты укытучылары сораулар буенча фикер алыштылар:

1.Әдәбият буенча 11 нче сыйныфларда сынау йомгаклау иншасы нәтиҗәләре.

2.9 һәм 11 сыйныф укучыларының рус теле буенча ТДИ (төп дәүләт имтиханы) һәм БДИ (бердәм дәүләт имтиханы) формасындагы күнекмә тестлары нәтиҗәләре.

3.Рус теле һәм әдәбияты буенча мәктәп укучыларының бөтенроссия һәм республика олимпиадаларының муниципаль этабы нәтиҗәләре (5-11 сыйныфлар).

4.5-8 сыйныфларда рус теле буенча муниципаль диагностик контроль эшләр, 10 сыйныфларда рус теле буенча ДЙА (дәүләт йомгаклау аттестациясе) формасында республика диагностик эшләре нәтиҗәләре.

5.Укучыларны рус теле буенча ДЙА (дәүләт йомгаклау аттестациясе) нә сыйфатлы әзерләү өчен бәяләү процедуралары нәтиҗәләрен куллану.

6.Туган телләр һәм Халык бердәмлеге елына багышланган чаралар планын тормышка ашыру турында.