Победитель Всероссийского конкурса сочинений 2020 года / Бөтенроссия иншалар бәйгесе җиңүчесе

Опубликовано: 30.12.2020

Ученица 6 класса Кривоозерской СОШ им. Г.Г.Романова Анна Башатова награждена дипломами победителя Всероссийского конкурса сочинений 2020 года и регионального этапа Всероссийского конкурса сочинений 2020 года, памятным знаком Министерства просвещения Российской Федерации «Победитель Всероссийского конкурса сочинений».
29 декабря 2020 года министр образования и науки РТ Ильсур Хадиуллин наградил авторов лучших работ Всероссийского конкурса сочинений, а также родителей, учителей и директоров за высокий уровень подготовки и воспитания победителей конкурса.
Дипломы победителя Всероссийского конкурса сочинений 2020 года и регионального этапа Всероссийского конкурса сочинений 2020 года, памятный знак Министерства просвещения Российской Федерации «Победитель Всероссийского конкурса сочинений» и ценные подарки вручены Анне Башатовой – ученице 6 класса Кривоозерской средней общеобразовательной школы имени Героя Советского Союза Г.Г.Романова Аксубаевского района –  за рассказ  «Музей в чемодане – семейная реликвия».
Сочинение опубликовано на официальном сайте Всероссийского конкурса сочинений и в «Сборнике работ победителей Всероссийского конкурса сочинений 2020 года».

Благодарность Министерства образования и науки РТ и Благодарность Министерства просвещения РФ за высокий уровень подготовки победителя Всероссийского конкурса сочинений в 2020 году объявлена учителю русского языка и литературы Кривоозерской СОШ им. Г.Г.Романова Татьяне Павловне Крайновой. Благодарностью Министерства образования и науки РТ отмечены директор школы Наталия Геннадьевна Купцова и мама Ани - Любовь Михайловна.
В 2020 году на региональный этап Всероссийского конкурса сочинений от Аксубаевского района было направлено 8 работ. Из них 2 работы стали победителями регионального этапа и были направлены на федеральный этап. Работа Ани вошла в число ста лучших работ федерального этапа конкурса.
_________

Советлар Союзы герое Г.Г. Романов исемендәге Кәкре Күл урта гомуми белем бирү мәктәбенең 6 сыйныф укучысы Анна Башатова 2020 елгы Бөтенроссия иншалар бәйгесенең һәм 2020 елгы Бөтенроссия иншалар бәйгесенең төбәк этабы җиңүчесе дипломнары, Россия Федерациясе Мәгариф министрлыгының «Бөтенроссия иншалар бәйгесе җиңүчесе» истәлек билгесе белән бүләкләнде.
2020 елның 29 декабрендә ТР Мәгариф һәм фән министры Илсур Һадиуллин Бөтенроссия иншалар бәйгесенең иң яхшы эшләре авторларын, шулай ук җиңүчеләрне югары дәрәҗәдә әзерләү һәм тәрбияләүләре өчен ата-аналарны, укытучыларны һәм мәктәп җитәкчеләрен бүләкләде.

2020 елгы Бөтенроссия иншалар бәйгесендә һәм 2020 елгы Бөтенроссия иншалар бәйгесенең төбәк этабында җиңүче дипломнары, Россия Федерациясе Мәгариф министрлыгының «Бөтенроссия иншалар бәйгесе җиңүчесе» истәлек билгесе һәм кыйммәтле бүләкләр Аксубай районының Советлар Союзы герое Г.Г. Романов исемендәге Кәкре Күл урта гомуми белем бирү мәктәбенең 6 сыйныф укучысы Анна Башатовага «Чемоданда музей – гаилә ядкаре»хикәясе өчен тапшырылды.
Инша Бөтенроссия иншалар бәйгесенең рәсми сайтында һәм «2020 елда Бөтенроссия иншалар бәйгесендә җиңүчеләрнең эшләре» җыентыгында бастырылган.
2020 елда Бөтенроссия иншалар бәйгесенә җиңүчене югары дәрәҗәдә әзерләгәне өчен, Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән, Россия Федерациясе Мәгариф министрлыгының Рәхмәт хаты Г.Г. Романов исемендәге Кәкре Күл урта мәктәбенең рус теле һәм әдәбияты укытучысы Татьяна Павловна Крайновага тапшырылды. Мәктәп директоры Наталия Геннадьевна Купцова һәм Аннаның әнисе Любовь Михайловна ТР Мәгариф һәм фән министрлыгының Рәхмәт хаты белән бүләкләнделәр.
2020 елда Бөтенроссия иншалар бәйгесенең төбәк этабына Аксубай районыннан 8 эш җибәрелде.
 Шуларның 2се региональ этапта җиңүче булды һәм федераль этапка җибәрелде. Бәйгенең федераль этабында Аннаның эше иң яхшы 100 эш исемлегенә керде.