Итоги конкурса сочинений к 75-летию Победы в Великой Отечественной войне / Бөек Ватан сугышында җиңүнең 75 еллыгына багышланган иншалар конкурсы нәтиҗәләре

Опубликовано: 10.07.2020

Подведены итоги республиканского конкурса на лучшее сочинение на русском, татарском, чувашском, удмуртском, марийском, мордовском языках, посвященное истории родного края периода Великой Отечественной войны 1941–1945 годов. По итогам конкурса ученица 8 класса Старосаврушской ООШ Федорова Анна стала победителем, ученица 8 класса Нижнетатмайнской СОШ Сафиуллина Зульфира и ученик 10 класса Аксубаевской СОШ №1 Григорьев Сергей – призёрами. Поздравляем!!!

_________

1941-1945нче еллардагы Бөек Ватан сугышы чорының туган як тарихына багышланган рус, татар, чуаш, удмурт, мари, мордва телләрендәге иң яхшы инша республика бәйгесенә йомгак ясалды. Бәйге нәтиҗәләре буенча Иске Савруш төп гомуми белем бирү мәктәбенең 8 нче сыйныф укучысы Федорова Анна җиңүче, Түбән Татар Майнасы урта гомуми белем бирү мәктәбенең 8нче  сыйныф укучысы Сафиуллина Зөлфирә һәм Аксубай 1 нче урта гомуми белем бирү мәктәбенең 10 нчы сыйныф укучысы Григорьев Сергей призерлар булдылар. Котлыйбыз!!!