Планшеты для выпускников 9 и 11 классов / 9нчы һәм 11нче сыйныф укучылары өчен планшетлар

Опубликовано: 15.04.2020

Сегодня 15 апреля 2020 года в актовом зале МБОУ «Аксубаевская СОШ №3» состоялось торжественное вручение директорам общеобразовательных организаций планшетных компьютеров, предназначенных для выпускников 9 и 11 классов из многодетных нуждающихся семей Аксубаевского района. Глава Аксубаевского района Гилманов К.К. и начальник МКУ «Отдел образования» Зайцев С.Ю. передали 52 планшета для обучающихся 14 основных и средних школ.
Данные планшеты были закуплены по поручению Президента Республики Татарстан Рустама Минниханова для учеников 9 и 11-х классов из многодетных нуждающихся семей с целью создания условий для организации дистанционного обучения.

_____________________________________

Бүген, 2020нче елның 15нче апрелендә, «Аксубай 3 нче урта гомуми белем бирү мәктәбе»нең актлар залында Аксубай районының, күпбалалы гаиләләреннән булган, 9нчы һәм 11 нче сыйныф укучылары өчен планшет компьютерларын тапшыру тантанасы булды. Аксубай районы башлыгы Гилманов К. К. Һәм МКУ «Мәгариф бүлеге» җитәкчесе Зайцев С. Ю. 14 төп һәм урта мәктәп укучылары өчен 52 планшет тапшырдылар.
Әлеге планшетлар Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов йөкләмәсе буенча, мохтаҗ күпбалалы гаиләләрдән булган, 9нчы һәм 11 нче сыйныф укучылары өчен дистанцион укытуны оештыруда шартлар тудыру максатыннан сатып алынды.