Муниципальный этап Всероссийского конкурса юных чтецов «Живая классика» / «Тере классика» Бөтенроссия яшь нәфис сүз осталары бәйгесенең муниципаль этабы

Опубликовано: 11.03.2020

В целях повышения интереса к чтению, расширения читательского кругозора детей, знакомства с произведениями, которые не входят в школьную программу, 11 марта 2020 года на базе МБОУ «Аксубаевская СОШ №1 им. В.Г.Тимирясова» прошёл муниципальный этап Всероссийского конкурса юных чтецов «Живая классика».
В конкурсе участвовали 28 обучающихся 5-11 классов из 12 общеобразовательных организаций района.
Единым решением жюри победителями конкурса чтецов стали:
- Калин Сергей, ученик 6 класса МБОУ «Аксубаевская СОШ №2» (учитель Шакирова М.В.);
- Насырова Сара, ученица 9 класса МБОУ «Нижнетамайнская СОШ» (учитель Назмутдинова Р.Р.);
- Непомнящий Иван, ученик 11 класса МБОУ «Кривоозерская СОШ им. Г.Г.Романова» (учитель Бушуева Т.А.).
По положению о конкурсе победители муниципального этапа становятся участниками регионального этапа, победители регионального этапа Конкурса становятся участниками Всероссийского финала. Победители Всероссийского Конкурса награждаются дипломом «Победителя Всероссийского конкурса юных чтецов «Живая классика», подарками от спонсоров и путевками в детский летний лагерь «Артек».
Пожелаем нашим победителям  удачи и победы на региональном этапе Всероссийского конкурса юных чтецов «Живая классика»!!!

____

Бүген «В.Г.Тимирясов исемендәге Аксубай 1нче урта гомуми белем бирү мәктәбе» базасында Бөтенроссия яшь шигырь укучылар бәйгесенең муниципаль этабы узды.

Уку белән кызыксынуны арттыру, балаларның китап уку күзаллауларын киңәйтү, мәктәп программасына кертелмәгән әсәрләр белән танышу максатыннан, 2020нче елның 11нче мартында  «В.Г.Тимирясов исемендәге Аксубай 1нче урта гомуми белем бирү мәктәбе» базасында Бөтенроссия яшь шигырь укучылар бәйгесенең муниципаль этабы узды.

Бәйгедә районның 12 гомуми белем бирү оешмасының 5-11нче сыйныфларында белем алучы  28 укучы катнашты.

Жюриның бердәм карары белән нәфис сүз осталары бәйгесендә түбәндәге укучылар җиңүче булды:

- Калин Сергей, «Аксубай 2 нче урта гомуми белем бирү мәктәбе»нең 6 нчы сыйныф укучысы (укытучысы Шакирова М.В.);

-Насырова Сара, «Түбән Татар Майнасы урта гомуми белем бирү мәктәбе»нең 9нчы сыйныф укучысы (укытучысы Нәҗметдинова Р.Р.);

- Непомнящий Иван, «Г.Г. Романов исемендәге Кәкре Күл урта гомуми белем бирү мәктәбе»нең 11нче сыйныф укучысы (укытучысы Бушуева Т.А.).

Бәйге нигезләмәсе буенча муниципаль этап җиңүчеләре төбәк этабында, төбәк этабы җиңүчеләре Бөтенроссия финалында катнаша.

Финалда җиңүчеләр «Тере классика» Бөтенроссия яшь нәфис сүз осталары бәйгесендә җиңүче» дипломы, спонсорлардан бүләкләр һәм «Артек»балалар җәйге лагерена юлламалар белән бүләкләнәчәкләр.

Җиңүчеләргә «Тере классика» Бөтенроссия яшь шигырь укучылар бәйгесенең төбәк этабында уңышлар һәм җиңүләр телик!!!