Заключительный республиканский этап «Учитель года ОБЖ» / «Тормыш иминлеге нигезләре» курсы буенча «Ел укытучысы» республика бәйгесенең йомгаклау этабы

Опубликовано: 07.03.2020

3 и 4 марта 2020 года на базе кадетской школы-интерната им. героя Советского Союза Кузнецова Б.К. города Казань состоялся заключительный этап Республиканского конкурса «Учитель года по курсу ОБЖ».

В конкурсных мероприятиях приняли участие представители 14 районов республики. Наш район представлял призер Зонального этапа Конкурса, преподаватель-организатор ОБЖ из МБОУ «Староузеевская СОШ» Львов Николай Демидович.
В состав жюри вошли представители МОиН РТ, РЦВР, ИПК, ИРО РТ и учителя победители прошлых лет.
Конкурс проходил в два этапа. 3 марта, после открытия, первая половина конкурсантов проводила открытые уроки, вторая половина – классные часы, а 4 марта наоборот.
Открытый урок Николай Демидович провел 3 марта в 11 классе с кадетами на тему «Семья в современном обществе», который выдержал с честью.
4 марта участники Конкурса определялись с вопросами для классного часа, вытягивая билеты, исходя из 7 возможных тем. Нашему участнику выпал классный час на тему «9 мая – память верности храним» с учащимися 7 классов, который он провел на высоком профессиональном уровне.
По итогам участия в двух конкурсных номинациях Львов Николай Демидович занял почетное 6 место среди 14 участников!
12 апреля состоится закрытие Республиканского конкурса «Учитель года», куда будут приглашены все участники этого конкурса.

____________________________________________

2020нче елның 3 һәм 4нче мартында Казан шәһәренең Советлар Союзы Герое Кузнецов Б.К исемендәге кадет интернат-мәктәбендә «Тормыш иминлеге нигезләре» курсы буенча «Ел укытучысы» республика бәйгесенең йомгаклау этабы узды.
Чарада республиканың 14 районыннан зона җиңүчеләре катнашты. Безнең районнан «Иске Үзи урта гомуми белем бирү мәктәбе»нең ТИН укытучысы Львов Н.Д. катнашты.
Бәйгедә катнашучыларның эшен Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы вәкилләре һәм узган еллардагы җиңүчеләр бәяләде.
Бәйге ике этапта узды. 3нче март көнне, ачылу тантанасыннан соң, катнашучыларның беренче яртысы – ачык дәресләр, икенче яртысы сыйныф сәгатьләре күрсәтте, ә 4нче март көнне-киресенчә.
Жирәбә нәтиҗәләре буенча, безнең районнан килгән катнашучыга 11нче сыйныф укучылары белән «Хәзерге җәмгыятьтә гаилә» темасына ачык дәрес күрсәтергә туры килде.
4 мартта конкурста катнашучылар 7 темадан чыгып, сорауларга җавап бирделәр Бу этапта Львов Н.Д 7 нче сыйныф укучылары белән «9 май – тугрылык истәлеген саклыйбыз» дигән темага сыйныф сәгате күрсәтте
Ике номинация нәтиҗәләре буенча,. 14 катнашучы арасында Львов Н.Д мактаулы 6 урынны алды. 12нче апрельдә «Ел укытучысы» республика бәйгесен ябу тантанасы була, бу тантанага әлеге бәйгедә катнашучыларның барысы да чакырылачак.