Награждение победителей регионального этапа Всероссийского конкурса сочинений / Бөтенроссия иншалар конкурсының төбәк этабы җиңүчеләрен бүләкләү

Опубликовано: 08.02.2020

Ученик Староильдеряковской СОШ Сергей Горбунов и ученица Старомокшинской СОШ Анна Шугаева награждены дипломами победителей и ценными подарками от Министерства образования и науки Республики Татарстан по итогам регионального этапа Всероссийского конкурса сочинений.
Церемония награждения прошла в гимназии №93 с русским этнокультурным направлением Советского района города Казани.
Юных писателей приветствовали заместитель председателя Совета Ассамблеи народов Татарстана, руководитель Русского национально-культурного объединения, заместитель председателя Комиссии по культуре Общественной палаты Республики Татарстан, директор гимназии №93 Ирина Александровская; профессор кафедры русского языка и методики преподавания Института филологии и межкультурной коммуникации КФУ Ирина Ерофеева, член Союза писателей России, руководитель секции поэзии литературного объединения «Златоуст» Светлана Мингазова.
_______

«Иске Ильдеряк урта мәктәбе» укучысы Сергей Горбунов һәм «Иске Мукшы урта мәктәбе» укучысы Анна Шугаева, Бөтенроссия иншалар конкурсының төбәк этабы нәтиҗәләре буенча, Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгының дипломнары һәм кыйммәтле бүләкләренә ия булдылар.
Бүләкләү тантанасы Казан шәһәре Совет районының рус этномәдәни юнәлеше булган 93нче номерлы гимназиясендә узды.
Яшь язучыларны Татарстан Халыклары Ассамблеясе Советы рәисе урынбасары, рус милли-мәдәни берләшмәсе җитәкчесе, Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының мәдәният буенча комиссиясе рәисе урынбасары, 93 нче гимназия директоры Ирина Александровская, КФУның филология һәм мәдәниятара коммуникацияләр институтының рус теле укыту методикасы кафедрасы профессоры Ирина Ерофеева, Россия Язучылар берлеге әгъзасы, «Златоуст» әдәби берләшмәсенең шигърият бүлеге җитәкчесе Светлана Минһаҗева котлады.