Районный семинар учителей истории и обществознания / Тарих һәм җәмгыять белеме укытучыларының район семинары

Опубликовано: 06.02.2020

5 февраля на базе МБОУ «Старомокшинская СОШ» состоялся районный семинар учителей истории и обществознания по теме «Эффективность работы учителя истории и обществознания по подготовке к государственной итоговой аттестации».
В рамках семинара учитель истории и обществознания Бикулов М.П. на высокопрофессиональном уровне провел открытый урок истории в 6 классе с использованием современных образовательных технологий и провел экскурсию в комнате боевой славы.
После самоанализа и анализа урока учителя истории и обществознания за круглым столом обсудили вопросы:
- итоги муниципальных диагностических контрольных работ по истории в 8 классах и обществознанию в 10 классах за I полугодие 2019-2020 учебного года;
- итоги тренировочного тестирования по истории и обществознанию в форме ЕГЭ обучающихся 11 классов;
- учебно-методическая документация и материально-техническое обеспечение образовательного процесса на уроках истории и обществознания в соответствии с ФГОС;
- обучение на основе эффективных образовательных технологий на уроках истории и обществознания как условие успешного прохождения ГИА.
Участники семинара выразили огромную благодарность коллективу Старомокшинской СОШ за умелую организацию мероприятия.

______________________________________

5нче февраль көнне «Иске Мукшы урта гомуми белем мәктәбе» базасында «Тарих һәм җәмгыять белеме укытучысының дәүләт йомгаклау аттестациясенә әзерләү буенча эш нәтиҗәлелеге»темасына тарих һәм җәмгыять белеме укытучыларының район семинары узды.
Семинар кысаларында тарих һәм җәмгыять белеме укытучысы Бикулов М.П., югары профессиональ дәрәҗәдә заманча белем бирү технологияләрен кулланып, 6 нчы сыйныфта тарих дәресе һәм хәрби дан бүлмәсенә экскурсия үткәрде.
Үзанализ һәм дәрес анализыннан соң, түгәрәк өстәл артында тарих һәм җәмгыять белеме укытучылары сораулар буенча фикер алыштылар:
- 2019-2020нче уку елының беренче яртыеллыгында 8 нче сыйныфларда тарих һәм җәмгыять белеме буенча муниципаль диагностика контроль эш нәтиҗәләре турында;
- 11нче сыйныф укучыларының тарих һәм җәмгыять белеме буенча БДИ формасында үткән тест нәтиҗәләре турында;
- дәүләт йомгаклау аттестациясен уңышлы узу шарты буларак, тарих һәм җәмгыять белеме дәресләрендә нәтиҗәле белем бирү технологияләре турында.
Семинарда катнашучылар чараны оста оештырган өчен мәктәп коллективына зур рәхмәт белдерде.