Фестиваль медицины «Ак халатлы фәрештәләр – Ангелы в белых халатах» / Медицина фестивале «Ак халатлы фәрештәләр – Ангелы в белых халатах»

Опубликовано: 01.02.2020

В рамках фестиваля медицины «АК ХАЛАТЛЫ ФӘРЕШТӘЛӘР - АНГЕЛЫ В БЕЛЫХ ХАЛАТАХ» 1 февраля 2020 года в ГАУЗ "Аксубаевская ЦРБ" прошла профориентационная встреча "День открытых дверей" для учащихся общеобразовательных школ района.
В мероприятии приняли участие 38 обучающихся 9-11 классов школ района, планирующих связать свое будущее с медициной, а также их родители и педагоги. Перед учащимися выступил врач ЦРБ Ленар Анасович Ахметшин. Он ознакомил основными аспектами работы медицинских работников и озвучил потребность района в высококвалифицированных врачах. Студентки  Казанского государственного медицинского университета Айсылу Ислямова и Эндже Низаева подробно ознакомили с условиями приёма в КГМУ, обучения, организации досуга, стажировки, возможного трудоустройства, с удовольствием отвечали на все вопросы, задаваемые учащимися и родителями, провели индивидуальные консультации. Участники мероприятия выразили благодарность администрации  ГАУЗ "Аксубаевская ЦРБ" за организацию встречи.

__________________________________________

«Ак халатлы фәрештәләр» медицина фестивале кысаларында 2020 елның 1 февралендә «Аксубай үзәк район хастаханәсе» базасында районның гомуми белем бирү мәктәпләре укучылары өчен «Ачык ишекләр көне» дип аталган профориентацион очрашу узды.

Чарада район мәктәпләренең 9-11 сыйныфларында белем алучы 38 укучы, шулай ук аларның әти-әниләре һәм укытучылары катнашты.
Укучылар алдында район хастаханәсе табибы Ленар Әнәс улы Әхмәтшин чыгыш ясады. Ул медицина хезмәткәрләре эшенең төп аспектлары белән таныштырды һәм районның югары квалификацияле табибларга булган ихтыяҗы турында сөйләде. Казан дәүләт медицина университеты студентлары Айсылу Ислямова һәм Энҗе Низаева КДМУда кабул итү, уку, ял оештыру, стажировка, эшкә урнашу мөмкинлекләре белән җентекләп таныштырдылар, укучылар һәм ата-аналар биргән сорауларга бик теләп җавап бирделәр, индивидуаль консультацияләр үткәрделәр. Чарада катнашучылар, очрашуны оештырган өчен, «Аксубай үзәк район хастаханәсе» җитәкчелегенә рәхмәт белдерделәр.