Районный семинар учителей физики / Физика укытучыларының район семинары

Опубликовано: 31.01.2020

Сегодня на базе МБОУ «Аксубаевская СОШ №2» состоялся районный семинар учителей физики по теме «Современные педагогические технологии в практике работы учителя физики в условиях реализации ФГОС».
В ходе семинара учителя физики за круглым столом обсудили актуальные вопросы:
- о результатах муниципальных диагностических контрольных работ по физике в 8 и 10 классах за I полугодие 2019-2020 учебного года;
- о результатах тренировочного тестирования по физике в форме ЕГЭ обучающихся 11 классов от 17.01.2020 года;
- об итогах муниципального этапа ВсОШ и заключительного этапа РОШ «Путь к Олимпу»;
- подготовки к Всероссийской проверочной работе по физике для 7, 8, 11 классов.
В практической части семинара учителя физики решали задачи тренировочных вариантов ЕГЭ по физике в соответствии с методическими рекомендациями для учителей, подготовленными ФИПИ на основе анализа типичных ошибок участников ЕГЭ 2019 года», а также рассмотрели экспериментальные задания ОГЭ по физике.

___________________________________________

Бүген «Аксубай 2нче урта гомуми белем бирү мәктәбе» базасында физика укытучыларының «Федераль дәүләт белем бирү стандартларын тормышка ашыру шартларында физика укытучысының эш практикасында заманча педагогик технологияләр»дигән темага район семинары булды.
Семинар барышында физика укытучылары түгәрәк өстәл артында актуаль мәсьәләләр турында фикер алыштылар:
- 2019-2020 уку елының I яртыеллыгында 8нче һәм 10нчы сыйныфларда физика буенча муниципаль диагностик контроль эшләр нәтиҗәләре;
-11 нче сыйныф укучыларының БДИ формасында физика буенча 17.01.2020 елда үткәрелгән тренировка тестының нәтиҗәләре;
- «Олимпка юл» Бөтенроссия олимпиадасының муниципаль һәм йомгаклау этабы нәтиҗәләре;
- 7, 8, 11нче сыйныф укучылары өчен физика буенча Бөтенроссия тикшерү эшенә әзерлек турында.
Семинарның практик өлешендә физика укытучылары 2019 нчы елда БДИда катнашучыларның типик хаталарын анализлау максатыннан, укытучылар өчен ФИПИ әзерләгән методик киңәшләр нигезендә, физика буенча БДИның күнекмә вариантларын эшләделәр, шулай ук физика буенча эксперименталь биремнәрне карадылар.