Антикоррупционный квест / Коррупциягә каршы квест

Опубликовано: 13.11.2019

В целях реализации распоряжения главы Аксубаевского муниципального района РТ №75 от 07.11.2019 года «О проведении мероприятий приуроченных к Международному дню борьбы с коррупцией» в образовательных организациях АМР РТ начали проводить антикоррупционные квесты среди учащихся старших классов. Первой зоной проведения мероприятий стала МБОУ «Сунчелеевская СОШ им. академика Н.Т.Саврукова», куда 12 ноября съехались ребята из соседних сел. Ребята приняли самое активное участие и показали глубокие знания в антикоррупционном законодательстве.
Мероприятие было организовано в виде деловой телевизионной передачи «Своя игра». Победителем игры стала команда МБОУ «Сунчелеевская СОШ» «Энергичные ребята», второе почетное место заняла команда МБОУ «Старомокшинская СОШ имени В.Ф.Тарасова» «Мы честные люди» и третье место досталось МБОУ «Кривозерская СОШ имени Г.Г.Романова» «Новый проект».

_____________________________________

ТР Аксубай муниципаль районы башлыгының 07.11.2019 елдан №75 «Халыкара коррупциягә каршы көрәш көненә багышланган чаралар үткәрү турында» боерыгын тормышка ашыру максатыннан Аксубай муниципаль районы белем бирү оешмаларында өлкән сыйныф укучылары арасында коррупциягә каршы квестлар үткәрелә башлады. Чараларны үткәрү «Академик Н.Т.Савруков исемендәге Сөнчәле урта гомуми белем бирү мәктәбе"ннән башланды. Әлеге зонага якын-тирәдәге белем бирү оешмаларыннан укучылар җыелды. Укучылар коррупциягә каршы үткәрелгән бәйгеләрдә актив катнаштылар һәм тирән белемнәрен күрсәттеләр.
Чара эшлекле телевизион тапшыру рәвешендә оештырылды. Уенның җиңүчесе булып, «Академик Н.Т. Савруков исемендәге Сөнчәле урта гомуми белем бирү мәктәбе» командасы танылды, икенче урынны «В.Ф.Тарасов исемендәге Иске Мокшино уртагомуми белем бирү мәктәбе» командасы, ә өченче урынны «Г.Г.Романов исемендәге Кәкре Күл урта гомуми белем бирү мәктәбе» яулады.