Победители регионального этапа Всероссийского конкурса сочинений - 2019 / 2019 елгы Бөтенроссия иншалар конкурсының төбәк этабы җиңүчеләре

Опубликовано: 25.10.2019

Ученик 4 класса Староильдеряковской СОШ Сергей Горбунов (учитель Горбунова Н.И.) и ученица 10 класса Старомокшинской СОШ Анна Шугаева (учитель Шугаева Е.В.) стали победителями регионального этапа Всероссийского конкурса сочинений – 2019.
На региональный этап конкурса было представлено 76 сочинений различных жанров обучающихся 4–11 классов общеобразовательных организаций из 15 муниципальных образований Республики Татарстан.
Две работы, из пяти направленных от района на региональный этап конкурса, завоевали победу.
Среди 4-5 классов:
Рассказ Сергея Горбунова «Мы вместе!» по направлению «Детство – это огромный край, откуда приходит каждый (А. де Сент-Экзюпери): 70-летие Международного дня защиты детей и 30-летие принятия Конвенции о правах ребенка».
Среди 10-11 классов:
Эссе Анны Шугаевой «Не покидайте, матери, детей» по направлению «Человечество не испытывает недостатка в знаниях, оно испытывает недостаток доброты (Даниил Гранин)».

________________________________________________________

«Иске Ильдеряк урта гомуми белем бирү мәктәбе»нең 4 сыйныф укучысы Сергей Горбунов (укытучысы Горбунов Н.И.) һәм «Иске Мокшы урта гомуми белем бирү мәктәбе»нең 10 сыйныф укучысы Анна Шугаева (укытучысы Шугаева Е.В.) Бөтенроссия инша конкурсының төбәк этабы җиңүчеләре булдылар.
Конкурсның төбәк этабына Татарстан Республикасы 15 муниципаль берәмлегенең гомуми белем бирү оешмаларында белем алучы 4-11 сыйныф укучыларыннан, төрле жанрда иҗат ителгән, 76 инша тәкъдим ителгән иде.
Районнан конкурсның төбәк этабына җибәрелгән биш эшнең икесе җиңү яулады.
4-5 сыйныфлар арасында: Горбунов Сергейның «Без бергә!» «Балачак – ул бик зур төбәк, аннан һәркем килә» (А.де Сент-Экзюпери) юнәлеше буенча;
10-11 сыйныфлар арасында: Шугаева Аннаның «Әниләр, балаларны ташламагыз» “Кешелеклелек белемгә кытлык кичерми, ул игелеклелек кимчелеге кичерә” (Даниил Гранин) юнәлеше буенча язылган иҗат эше җиңү яулады.