Совещание школьных библиотекарей общеобразовательных организаций / Гомуми белем бирү оешмаларының мәктәп китапханәчеләре киңәшмәсе

Опубликовано: 29.09.2019

27 сентября на базе МБОУ «Аксубаевская СОШ №3» прошло совещание школьных библиотекарей общеобразовательных организаций по теме: «Итоги работы РМО библиотекарей АМР за 2018-2019 учебный год, задачи на 2019-2020 учебный год». В совещании участвовало 18 библиотекарей.
Участники заслушали анализ методиста Мишина Ю.А. о работе РМО библиотекарей за 2018-2019 учебный год, обсуждались вопросы участия в республиканских конкурсах, провели изучение обеспеченности образовательных организаций учебниками на 2019-2020 учебный год и т.д.
Самый торжественный момент наступил в конце совещания. Коллеги торжественно поздравили библиотекаря МБОУ «Аксубаевская СОШ №3» Фаизову Фариду Валимхаметовну с выходом на заслуженный отдых. Она была специально приглашена на мероприятие в качестве почетного гостя, поделилась опытом и дала напутственные слова коллегам.

_________________________________________

27 сентябрь көнне МБГББУ «3 нче Аксубай урта гомуми белем бирү мәктәбе» базасында «Район китапханәчеләренең 2018-2019 уку елындагы эш нәтиҗәләре һәм 2019-2020 нче уку елына бурычлар»дигән темага мәктәп китапханәчеләренең киңәшмәсе узды. Киңәшмәдә 18 китапханәче катнашты.
Катнашучылар методист Мишин Ю.А. 2018-2019 уку елындагы район методик берләшмә эшенең нәтиҗәләрен тыңладылар; республика конкурсларында катнашу мәсьәләләре турында фикер алыштылар; белем бирү оешмаларының 2019-2020нче уку елына дәреслекләр белән тәэмин ителешен өйрәнделәр.
Киңәшмә ахырында, хезмәттәшләре «3 нче Аксубай урта гомуми белем бирү мәктәбе” китапханәчесе Фаизова Фәридә Валимхамәт кызын лаеклы ялга чыгуы белән котладылар. Ул чарага хөрмәтле кунак сыйфатында махсус чакырылган иде, тәҗрибә уртаклашты һәм хезмәттәшләренә теләкләрен җиткерде.