Муниципальный конкурс «Театр яктылыкка, нурга илтә» / “Театр яктылыкка, нурга илтә” муниципаль конкурс

Опубликовано: 27.09.2019

Прошел муниципальный этап конкурса «Театр яктылыкка, нурга илтә», посвященный Году театра. В конкурсе приняли активное участие обучающиеся школ с татарским языком обучения, татарских групп школ с русским языком обучения и воспитанники из детских садов.

Итоги конкурса определялись исходя из четырех возрастных ктегорий:

среди воспитанников детского сада:

- народная украинская сказка «Колос» МБДОУ «Буратино» - победитель;

- «Кто что любит?» МБДОУ «Радуга» -  призер;

среди 1-4 классов:

- Г.Тукай “Водяная” МБОУ “Новодемкинская ООШ имени Н.Думави” - победитель;

среди 5-8 классов:

- «Гали бабай һәм дүрт карак» «Аксубаевская СОШ№3» – победитель;

- Г. Камал «Беренче театр», «Аксубаевская СОШ № 1 имени В. Г. Тимирясова» – призер;

- «Сәламәтлек аланы», «Староибрайкинская СОШ» – призер;

- М Маликова «Оҗмах балалары»,Карасинская ООШ имени З.Т. Шарафутдинова» - призер;

среди 9-11 классов:

- Ф. Хусни «Кабак», «Аксубаевская СОШ№2» – победитель;

- Н.Гиматдинова «Боламык», «Нижнетатмайнская».- призер.

Победители муниципального этапа конкурса примут участие на республиканском этапе. Мы желаем им больших успехов!

________

Театр елына багышланган конкурсның “Театр яктылыкка, нурга  илтә” дип аталган муниципаль этабы узды. Конкурста татар мәктәпләре, рус мәктәпләренең татар төркемнәре, балалар бакчасында тәрбияләнүче балалар катнашты.

Бәйге  нәтиҗәләре 4 яшь үзенчәлегеннән чыгып билгеләнде. Бәйгегә җибәрелгән видео язмаларны караганнан соң, жюри әгъзалары түбәндәге нәтиҗәгә килде.

-                     Балалар бакчасында тәрбияләнүчеләр арасында:

“Башак” украин халык әкияте , МБМББУ “Буратино” балалар бакчасы- җиңүче;

“Кем нәрсә ярата?” татар халык  әкияте, МБМББУ ”Салават күпере” балалар бакчасы - призер;

- башлангыч сыйныфлар (1-4) :

Г.Тукай “Су анасы”, “Н.Думави исемендәге Яңа Дума төп белем бирү мәктәбе” –җиңүче;

-урта сыйныфлар (5-8):

“Гали бабай һәм дүрт карак”, “Аксубай 3 нче урта гомуми белем бирү мәктәбе” – җиңүче;

Г.Камал “Беренче театр”, “В.Г.Тимирясов исемендәге Аксубай 1 нче урта гомуми белем бирү мәктәбе” – призёр;

“Сәламәтлек аланы”, “Иске Ибрай урта гомуми  белем бирү мәктәбе” – призёр;

Мәдинә Маликова “Оҗмах балалары”, “З.Т.Шәрәфетдинов исемендәге Карасу төп белем бирү мәктәбе” - призёр.

- югары сыйныфлар (9-11):

Ф.Хөсни “Кабак”, Аксубай 2 нче урта гомуми белем бирү мәктәбе – җиңүче.

Н.Гыйматдинова “Боламык”, “Түбән Татар Майнасы урта гомуми белем бирү мәктәбе”- призер дип табылды.

Бәйгенең муниципаль этабында җиңүчеләр республика этабында катнашачаклар. Без аларга  зур уңышлар телибез!