Августовское совещание учителей технологии / Район технология укытучыларының август киңәшмәсе

Опубликовано: 28.08.2019

27 августа 2019 года на базе «Аксубаевская СОШ№3» в рамках августовской конференции работников образования прошла работа секции учителей технологии. В работе секции приняли участие 23 учителя технологии из школ района.
Учитель технологии МБОУ«Старотимошкинская СОШ» Патмаев В.В. ознакомил с результатами 2018-2019 учебного года.
Поделилась опытом применения активных методов обучения на уроках технологии: Мельникова Г.П. учитель технологии МБОУ «Саврушская ООШ», Маркова Н.М., учитель технологии МБОУ «Емелькинская СОШ», Минигулова Л.М., учитель технологии МБОУ «Староибрайкинская СОШ», Ямукова О.А., учитель технологии МБОУ «Новотимошкинская ООШ».
Показали мастер-классы: Голованова С.В., учитель технологии МБОУ «Аксубаевская СОШ №3», Горбатов Д.И., учитель технологии МБОУ «Аксубаевская СОШ№1».
В конце совещания обсудили составление рабочих планов, приняли план работы методического объединения на новый учебный год.

____________________________________

2019нчы елның 27нче августында “3нче Аксубай урта гомуми белем бирү мәктәбе” базасында технология укытучыларының август пленар киңәшмәсе узды. Киңәшмәдә район мәктәпләреннән 23 технология укытучысы катнашты.
МББУ “Иске Тимошкино урта мәктәбе”нең технология укытучысы Патмаев В.В. 2018-19нчы уку елы нәтиҗәләре белән таныштырды. МББУ “Савруш төп мәктәбе"ннән Мельникова Г. П. “Шәхесне үстерүдә һәм тәрбияләүдә технология фәненең заманча таләпләре һәм роле», МББУ “Емелькино урта мәктәбе”ннән Маркова Н.М. “Технология фәнен укытуда заманча таләпләр”, МББУ “Иске Ибрай урта мәктәбе”ннән Миннигулова Л.М. “Технология дәресләрендә заманча мәгълүмати технологияләрне куллануга таләпләр”, МББУ “Яңа Тимошкино төп мәктәбе”ннән Ямукова О.А. “Заманча таләпләр һәм технология фәненең роле” дип аталган темалар буенча чыгыш ясадылар. МББУ “3нче Аксубай мәктәбе” ннән Голованова С.В. "ГАНУТЕЛЬ техникасында мальта кул эшләре”, МББУ “1нче Аксубай мәктәбе”ннән Горбатов Д.И. "Пропилен трубкалардан өстәл лампалары ясау” дип аталган мастер – класслар күрсәтте.
Киңәшмә ахырында, эш планнары төзү буенча фикер алыштылар, яңа уку елына методик берләшмәнең эш планын кабул иттеләр.