Международная олимпиада школьников и студентов по чувашскому языку и литературе / Чуаш теле һәм әдәбияты буенча мәктәп укучылары һәм студентларның халыкара олимпиадасы

Опубликовано: 23.04.2019

13 апреля в городе Чебоксары состоялась Третья Международная олимпиада школьников и студентов по чувашскому языку и литературе, в которой приняли участие более 400 студентов и школьников, проживающих в Российской Федерации и за рубежом. Она прошла по двум направлениям: «Чăваш чĕлхи – тăван чĕлхе» и «Чăваш чĕлхин илемĕ». По направлению «Чăваш чĕлхи – тăван чĕлхе» приняли очное участие 57 победителей и призеров межрегиональной олимпиады школьников по чувашскому языку и литературе 2018 и 2019 годов.
Из нашего района участвовали Назарова Карина ученица 9 класса Никифорова Анна ученица 10 класса МБОУ «Савгачевская СОШ», Титова Кристина ученица 11класса МБОУ «Староузеевская СОШ» Из 57 победителей и призеров вошли в первую десятку.
Желаем успехов учащимся, любящим и верным своему языку!

_______________________________

13нче апрель көнне Чебоксар шәһәрендә чуваш теле һәм әдәбияты буенча өченче халыкара мәктәп укучылары һәм студентлар олимпиадасы узды,анда Россия Федерациясендә һәм чит илләрдә яшәүче 400дән артык студент һәм мәктәп укучысы катнашты. Ул ике юнәлеш буенча узды: «Чăваш чĕлхи – тăван чĕлхе" һәм «Чăваш чĕлхин илемĕ», чарада 2018нче һәм 2019нчы елларда чуаш теле һәм әдәбияты буенча укучыларның төбәкара олимпиадасы җиңүчеләре һәм призерлары катнашты.
Безнең районнан олимпиада да Савгач урта гомуми белем бирү мәктәбенең 9 нчы сыйныф укучысы Назарова Карина, 10 нчы сыйныф укучысы Никифорова Анна, Иске Үзи урта гомуми белем бирү мәктәбенең 11нче сыйныф укучысыТитова Кристина катнашты. 57 призер һәм җиңүче арасыннан беренче унлыкка керделәр.
Үз телләрен яраткан һәм аңа тугры булган укучыларга зур уңышлар телибез.