Единый урок WorldSkills Kazan 2019 / Бердәм «WorldSkills Kazan 2019» дәресе

Опубликовано: 08.04.2019

В целях популяризации идей движения WorldSkills, а также во исполнение пункта 3 протокола заседания оперативного штаба по подготовке и проведению мирового чемпионата по профессиональному мастерству по стандартам «Ворлдскиллс» в г. Казани в 2019 году от 23.02.2019 г. № ШГ-12-40 8 апреля 2019 года проведен единый «Урок WorldSkills Kazan 2019» во всех школах района.
На уроках рассматривали темы, предложенные МОиН РТ:
1. Справка о WSI и мировых чемпионатах.
2. Справочная информация об автономной некоммерческой организации «Центр развития профессиональных компетенций».
3. Информационная справка о ходе подготовки к мировому чемпионату по профессиональному мастерству  по стандартам «Ворлдскиллс» в г.Казани в 2019 году.
4. Где и какую профессию можно получить в Республике Татарстан.
5. Где можно познакомиться с профессиями?
6. Объекты мирового чемпионата по профессиональному мастерству  по стандартам «Ворлдскиллс» в г.Казани в 2019 году.
7. Послы мирового чемпионата по профессиональному мастерству  по стандартам «Ворлдскиллс» в г.Казани в 2019 году.
8. Волонтеры.

__________________________________________

WorldSkills хәрәкәте идеяләрен популярлаштыру максатларында бүген районның барлык мәктәпләрендә бердәм "WorldSkills Kazan 2019" дәресе үткәрелде.
WorldSkills хәрәкәте идеяләрен популярлаштыру, шулай ук 2019 нчы елда Казанда «Ворлдскиллс» стандартлары буенча һөнәри осталык дөнья чемпионатын әзерләү һәм үткәрү буенча оператив штаб утырышы 23.02.2019 нчы ел № ШГ-12-40 беркетмәсенең 3нче пунктын үтәү максатларында 2019нчы елның апрелендә районның барлык мәктәпләрендә бердәм "WorldSkills Kazan 2019" дәресе үткәрелде.
Дәресләрдә ТР Мәгариф һәм фән министрлыгы тәкъдим иткән темалар каралды:
1. WSI һәм дөнья чемпионатлары турында белешмә.
2. «Һөнәри компетенцияләрне үстерү үзәге» автоном коммерциячел булмаган оешма турында белешмә.
3. 2019 нчы елда Казанда «Ворлдскиллс» стандартлары буенча һөнәри осталык дөнья чемпионатына әзерлекнең барышы турында мәгълүмати белешмә.
4. Татарстан Республикасында нинди һөнәр алырга мөмкин?
5. Һөнәрләр белән кайда танышырга була?
6. 2019 нчы елда Казанда «Ворлдскиллс» стандартлары буенча һөнәри осталык дөнья чемпионаты объектлары.
7. 2019нчы елда Казанда «Ворлдскиллс» стандартлары буенча һөнәри осталык дөнья чемпионаты илчеләре.
8. Волонтерлар.