Призёр республиканской научно-практической конференции / Республика фәнни-гамәли конференциясе призеры

Опубликовано: 03.04.2019

26 марта 2019 года в МБОУ «Среднедевятовская СОШ» Лаишевского муниципального района РТ прошла II  республиканская научно-практическая конференция "Все мы родом из детства", посвящённая памяти Ю.И.Коваля.
Конференция проходила в трёх секциях:
1 Секция - «Лучшая исследовательская работа по творчеству писателя» (5-7 классы);
2 Секция  -«Он остался в детстве» и «Лучшая исследовательская работа по творчеству писателя» (8-9 классы);
3  секция: «Лучшая исследовательская работа по творчеству писателя» (10-11 классы) и «Образ учителя в современной детской (подростковой) литературе».
По итогам конференции ученица 10 класса МБОУ «Староильдеряковская СОШ» Глазкова Анна заняла 2 место и награждена грамотой МОиН РТ. Её наставник Галина Михайловна Белова отмечена благодарственным письмо за работу в составе комиссии конференции. Поздравляем и желаем дальнейших успехов!!!

____________________________________________

Ю.И.Коваль истәлегенә багышланган «Без барыбыз да тумышышыбыз белән балачактан» Республика фәнни-гамәли конференциясендә «Иске Ильдеряк урта гомуми белем бирү мәктәбе»нең 10 нчы сыйныф укучысы Глазкова Анна 2нче урынны алды (укытучысы Белова Г.М.).
2019нчы елның 26нче мартында Татарстан Республикасы Лаеш муниципаль районының «Урта Девятово урта гомуми белем бирү мәктәбе» ндә Ю. И. Коваль истәлегенә багышланган «Без барыбыз да тумышыбыз белән балачактан» II Республика фәнни-гамәли конференциясе узды.
Конференция өч секциядә узды:
1 секция - «Язучы иҗаты буенча иң яхшы тикшеренү эше» (5-7 сыйныфлар);
2 секция - «Ул балачакта калды» һәм «Язучы иҗаты буенча иң яхшы тикшеренү эше» (8-9 сыйныфлар);
3 секция: - «Язучы иҗаты буенча иң яхшы тикшеренү эше» (10-11 сыйныфлар) һәм «Хәзерге заман балалар (яшүсмерләр) әдәбиятында укытучы образы».
Конференция нәтиҗәләре буенча, «Иске Ильдеряк урта гомуми белем бирү мәктәбе»нең 10 нчы сыйныф укучысы Глазкова Анна 2 нче урынны яулады һәм ТР Мәгариф һәм фән министрлыгының Грамотасы белән бүләкләнде. Аның остазы Галина Михайловна Белова конференция комиссиясе составында эшләгән өчен рәхмәт хаты белән бүләкләнде. Котлыйбыз һәм киләчәктә дә уңышлар телибез!!!