Призёр республиканской НПК «Растим патриотов России» / «Россия патриотларын үстерәбез» Республика фәнни-гамәли конференциясе призеры

Опубликовано: 11.03.2019

26 февраля 2019 года на базе МБОУ «СОШ №98 (татарско-русская)» Вахитовского района г. Казани состоялась II открытая Республиканская научно-практическая конференция для обучающихся общеобразовательных организаций Республики Татарстан «Растим патриотов России»,  которая нацелена на воспитание патриотического духа у подрастающего поколения. Более двухсот участников собрала конференция. Участникам предстояло проявить свою и силу, и ловкость, и интеллект. За звание победителя в основных  номинациях  конференции боролись самые лучшие обучающиеся образовательных организаций Республики. По итогам конференции ученица 8 класса Нижнетатмайнской СОШ Насырова Сара награждена Дипломом II степени МОиН РТ (учитель Сафиуллин И.Х.). Поздравляем призера республиканской конференции и желаем дальнейших успехов!

________________________________________________

«Түбән Татар Майнасы урта гомуми белем бирү мәктәбе”нең 8 сыйныф укучысы Насырова Сара “Россия патриотларын үстерәбез" дигән II Республика фәнни-гамәли конференциясендә призер булды (укытучысы Сафиуллин И. Х.).
2019 елның 26 февралендә Казан шәһәре Вахитов районы “98нче номерлы урта гомуми белем бирү мәктәбе” базасында гомуми белем бирү оешмалары укучылары өчен “Россия патриотларын үстерәбез” II Республика фәнни-гамәли конференциясе узды. Ул яшь буынны патриотик рухта тәрбияләүгә юнәлтелгән. Конференциядә ике йөздән артык укучы катнашты. Катнашучыларга үз көчләрен дә, җитезлекләрен дә күрсәтергә кирәк иде. Конференциянең төп номинацияләрендә җиңүче исеме өчен республика мәгариф оешмаларының иң яхшы укучылары көрәште. Конференция нәтиҗәләре буенча “Түбән Татар Майнасы урта гомуми белем бирү мәктәбе” нең 8 сыйныф укучысы Насырова Сара ТР Мәгариф һәм фән министрлыгының II дәрәҗә Дипломы белән бүләкләнде .
Республика конференциясе призерын котлыйбыз һәм алга таба да уңышлар телибез!