Районный семинар учителей истории и обществознания / Тарих һәм җәмгыять белеме укытучыларының район семинары

Опубликовано: 26.02.2019

Сегодня на базе Старотимошкинской СОШ состоялся районный семинар учителей истории и обществознания по теме «Использование эффективных образовательных технологий в преподавании истории и обществознания как условие успешного прохождения государственной итоговой аттестации».
В рамках семинара учитель истории и обществознания Патмаев В.В. на высокопрофессиональном уровне провел открытый урок истории в 5 классе с использованием современных образовательных технологий.
После самоанализа и анализа урока учителя истории и обществознания за круглым столом обсудили вопросы:
- об итогах муниципальных диагностических контрольных работ по истории в 8 классах и обществознанию в 10 классах за I полугодие 2018-2019 учебного года;
- о состоянии рабочих программ по истории и обществознанию (по итогам изучения учебно-методической деятельности образовательных организаций)
- об итогах тренировочного тестирования по истории и обществознанию в форме ЕГЭ обучающихся 11 классов от 14-15.01.2019 года;
- об учебно-методической документации и материально-техническом обеспечении для организации образовательного процесса на уроках истории и обществознания в соответствии с ФГОС;
- о процессе обучения на основе эффективных образовательных технологий на уроках истории и обществознания как условие успешного прохождения ГИА.
Участники семинара выразили огромную благодарность коллективу Старотимошкинской СОШ за умелую организацию мероприятия.

____________________________________

Бүген «Иске Тимошкино урта гомуми белем бирү мәктәбе» базасында «Дәүләт йомгаклау аттестациясен уңышлы узу шарты буларак, тарих һәм җәмгыять белеме укытуда нәтиҗәле белем бирү технологияләрен куллану» темасына тарих һәм җәмгыять белеме укытучыларының район семинары узды.
Семинар кысаларында тарих һәм җәмгыять белеме укытучысы Патмаев В.В., югары профессиональ дәрәҗәдә заманча белем бирү технологияләрен кулланып, 5 нче сыйныфта тарих дәресе үткәрде. Үзанализ һәм дәрес анализыннан соң, түгәрәк өстәл артында тарих һәм җәмгыять белеме укытучылары сораулар буенча фикер алыштылар:
- 2018-2019нчы уку елының беренче яртыеллыгында 8 нче сыйныфларда тарих һәм җәмгыять белеме буенча муниципаль диагностика контроль эш нәтиҗәләре турында;
- тарих һәм җәмгыять белеме буенча эш программаларының торышы турында (белем бирү оешмаларының укыту-методик эшчәнлеген өйрәнү нәтиҗәләре буенча)
- 11нче сыйныф укучыларының 14-15.01.2019 елда БДИ формасында тарих һәм җәмгыять белеме буенча үткән тест нәтиҗәләре турында;
- федераль дәүләт белем бирү стандартлары нигезендә тарих һәм җәмгыять белеме дәресләрендә белем бирү процессын оештыру өчен укыту-методик һәм матди-техник яктан тәэмин итү турында;
- дәүләт йомгаклау аттестациясен уңышлы узу шарты буларак, тарих һәм җәмгыять белеме дәресләрендә нәтиҗәле белем бирү технологияләре турында;
Семинарда катнашучылар чараны оста оештырган өчен «Иске Тимошкино урта гомуми белем бирү мәктәбе» коллективына зур рәхмәт белдерде.