Призеры заключительного этапа республиканской олимпиады по татарской литературе / Республика йомгаклау олимпиадасы призерлары

Опубликовано: 11.02.2019

В Казани завершился заключительный этап республиканской олимпиады по татарской литературе для татарских групп русскоязычных школ.
В олимпиаде приняли участие 3 ученицы из МБОУ «Старомокшинская СОШ имени В.Б.Тарасова» и все трое добились больших успехов – стали призерами:
- Сулейманова Айназ, ученица 10 класса (учитель Мирзянова Назия Санбурхановна);
- Гильфанова Фирдаус, ученица 11 класса (учитель Шарафутдинова Гузель Фасхутдиновна);
- Шарафутдинова Диля Раилевна, ученица 9 класса (учитель Шарафутдинова Гузель Фасхутдиновна).
Поздравляем наших учениц и их учителей, вернувшихся с большой победой!

____________________________________

Республика күләмендә татар әдәбиятыннан рус мәктәпләренең татар төркемнәре өчен йомгаклау олимпиадалары узды.
Бу олимпидага безнең районның «В.Ф.Тарасов исемендәге Иске Мокшы урта гомуми белем бирү мәктәбе» нән 3 укучы катнашты һәм зур призер булдылар.
Менә алар: 10нчы һәм 11нче сыйныф укучылары Сөләйманова Айназ (укытучысы Мирзянова Наҗия Сантбурхан кызы), Гилфанова Фирдаус (укытучысы Шәрәфетдинова Гүзәл Фәсхетдин кызы) һәм 9нчы сыйныф укучысы Шәрәфетдинова Дилә (укытучысы Шәрәфетдинова Гүзәл Фәсхетдин кызы).
Районыбызга республикадан зур уңышлар белән кайткан укучыларыбызны һәм аларның укытучыларын котлыйбыз.