День открытых дверей в рамках Фестиваля медицины / Медицина фестивале кысаларында Ачык ишекләр көне

Опубликовано: 04.02.2019

В рамках Фестиваля медицины «Ак халатлы фәрештәләр - Ангелы в белых халатах» 2 февраля в актовом зале Аксубаевской ЦРБ Казанским государственным медицинским университетом совместно с Министерством здравоохранения РТ, Управлением Федеральной службы по надзору в сфере защиты прав потребителей и благополучия человека по РТ и ГУП «Таттехмедфарм» был проведен День открытых дверей. В мероприятии приняли участие 35 старшеклассников и 6 родителей.
Встреча, которая прошла непосредственно на месте будущей работы, оказалась действительно актуальна. Студентка педфака Г.Г. Хасанзянова ознакомила ребят с медицинскими профессиями и их особенностями. После официальной части для школьников была организована экскурсия по некоторым отделениям Аксубаевской ЦРБ.

___________________________________

2 февральдә Аксубай үзәк хастаханәсенең актлар залында Казан дәүләт медицина университеты, ТР сәламәтлек саклау министрлыгы, Кулланучылар хокукларын яклау һәм кеше иминлеге өлкәсендә күзәтчелек буенча федераль хезмәтнең ТР идарәсе һәм «Таттехмедфарм» ДУП белән берлектә Ачык ишекләр көне уздырылды. Әлеге чарада 35 өлкән сыйныф укучысы һәм 6 ата-ана катнашты.
Булачак эш урынында узган очрашу чыннан да актуаль булып чыкты. Югары уку йортында белем алучы студент Г.Г.Хәсәнҗанова балаларны медицина һөнәрләре һәм аларның үзенчәлекләре белән таныштырды. Рәсми өлештән соң укучылар өчен Аксубай үзәк хастаханәсенең кайбер бүлекләре буенча экскурсия оештырылды.