Районный семинар учителей истории и обществознания / Тарих һәм җәмгыять белеме укытучыларының район семинары

Опубликовано: 07.12.2018

Сегодня на базе МБОУ «Староибрайкинская СОШ» состоялся семинар-практикум для учителей истории и обществознания по теме «Повышение качества школьного исторического образования через реализацию историко-культурного стандарта».
В рамках семинара учитель истории и обществознания Староибрайкинской СОШ Сулейманов Р.Х. на высокопрофессиональном уровне провел открытый урок в 11 классе с использованием современных образовательных технологий.
После самоанализа и анализа урока учителя истории и обществознания за круглым столом обсудили вопросы:
- об итогах муниципального этапа Всероссийской олимпиады школьников по истории и обществознанию, подготовки к региональному этапу;
- об итогах I
I этапа реализации проекта «Я сдам ЕГЭ!»;
- об историко-культурном наследии: Бахтияр Канкаев, Абдулла Мустаев - уроженцы села Старое Ибрайкино Аксубаевского района Республики Татарстан;
- о повышении качества школьного исторического образования через реализацию историко-культурного стандарта;
- о федеральном заказе учебников истории и обществознания на 2019-2020 учебный год;
- о плане мероприятий на
II полугодие 2018-2019 учебного года.
Участники семинара посетили богатый экспонатами музей школы и выразили огромную благодарность коллективу Староибрайкинской СОШ за умелую организацию мероприятия.

_________________________________________

Бүген Иске Ибрай урта мәктәбендә тарих һәм җәмгыять белеме укытучылары өчен «Тарихи-мәдәни стандартны тормышка ашыру аша мәктәп тарихының сыйфатын күтәрү " темасына семинар-практикум узды.
Семинар кысаларында Иске Ибрай урта мәктәбенең тарих һәм җәмгыять белеме укытучысы Сөләйманов Р. Х. югары профессиональ дәрәҗәдә 11 сыйныфта заманча белем бирү технологияләрен кулланып ачык дәрес үткәрде.
Үзанализ һәм дәрес анализыннан соң түгәрәк өстәл артында тарих һәм җәмгыять белеме укытучылары сораулар буенча фикер алыштылар:
- тарих һәм җәмгыять белеме буенча Бөтенроссия мәктәп укучылары олимпиадасының муниципаль этабы нәтиҗәләре, региональ этапка әзерлек турында;
- «Мин БДИ тапшырам " проектын гамәлгә ашыруның II этабы нәтиҗәләре турында!»;
-тарихи - мәдәни мирас турында: Татарстан Республикасы Аксубай районының Иске Ибрай авылында туып-үскән Бәхтияр Канкаев, Абдулла Мостаев;
- тарихи-мәдәни стандартны тормышка ашыру аша мәктәп тарих белеменең сыйфатын күтәрү турында;
- 2019-2020 уку елына тарих һәм җәмгыять белеме дәреслекләренең федераль заказы турында;
- 2018-2019 уку елының II яртыеллыгына чаралар планы турында.

Семинарда катнашучылар мәктәпнең бай экспонатлары белән таныштылар һәм чараны оста оештырган өчен Иске Ибрай урта мәктәбе коллективына зур рәхмәт белдерделәр.