Антикоррупционный квест «Скажи коррупции «Нет!» / Коррупциягә каршы квест «Коррупциягә юк, дип әйт!»

Опубликовано: 23.11.2018

Сегодня 23.11.2018 в Молодежном центре пгт Аксубаево прошел интеллектуальный антикоррупционный квест «Скажи коррупции «Нет!». В мероприятии приняли участие 5 команд школьников из МБОУ «Аксубаевская СОШ №1 им. В.Г.Тимирясова», МБОУ «Аксубаевская СОШ №2», МБОУ «Аксубаевская СОШ № 3», МБОУ «Староильдеряковская СОШ» и МБОУ «Старомокшинская СОШ им. В.Ф.Тарасова».
Победителем квеста признана команда МБОУ «Аксубаевская СОШ №1 им. В.Г.Тимирясова». Остальные 4 команды признаны победителями в номинациях «Сделай свой выбор», «Вопрос от эксперта», «Детали истории» и «Коррупция в «объективе».
Всем командам вручены грамоты Главы Аксубаевского муниципального района РТ и памятные сувениры.

_____________________________________

Бүген 2018 елның 23 декабрендә шәһәр тибындагы Аксубай бистәсенең Яшьләр үзәгендә «Коррупциягә юк, дип әйт!» Әлеге чарада 5 мәктәп командасы катнашты. итеп МББУ “В. Г. Тимирясов исемендәге 1 нче Аксубай урта мәктәбе”, МББУ "2 нче Аксубай урта мәктәбе», МББУ" 3 нче Аксубай урта мәктәбе», МББУ "Иске Ильдеряк урта гомуми белем бирү мәктәбе» һәм МБОУ " В. Ф. Тарасов исемендәге Иске Мокшино урта гомуми белем бирү мәктәбе" командалары.
Квестның җиңүчесе итеп МББУ “В. Г. Тимирясов исемендәге 1 нче Аксубай урта мәктәбе” командасы танылды. Калган 4 команда «Үз сайлауыңны яса», «Эксперттан сорау», «Тарих нечкәлекләре» һәм «Объективда Коррупция” номинацияләрендә җиңүче дип табылды.
Барлык командаларга да ТР Аксубай муниципаль районы башлыгы грамоталары һәм истәлекле сувенирлар тапшырылды.