С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

VII Республиканский правовой турнир / VII Республика хокукый турниры

Опубликовано: 15.11.2018

С 12 по 14 ноября в г. Казани на базе детского лагеря отдыха «Дуслык» прошёл VII Республиканский правовой турнир среди школьников 8-11 классов образовательных организаций Республики Татарстан. Организаторами турнира выступили Министерство образования и науки Республики Татарстан, Республиканский олимпиадный центр и Казанский (Приволжский) федеральный университет. Команда «Аксу» МБОУ «Аксубаевская СОШ № 2» в составе Убейкина Никиты, Садыковой Энже и Нурхамитовой Ляйли (руководитель – учитель истории и обществознания Горбунов Геннадий) по итогам турнира завоевала второе место в зачете «Британские дебаты» и была награждена Диплом и кубком от Министерства образования и науки РТ в Императорском зале Казанского федерального университета. Подробнее http://gorbunovs.ru/

______________________________

12 ноябрьдән 14 ноябрьгә кадәр Казан шәһәренең “Дуслык” балалар лагеренда 8-11 сыйныф укучылары өчен Республика хокук турниры узды. 2 нче Аксубай урта мәктәбенең "Аксу» командасы" Британия дебатлары» зачетында икенче урынны яулады, Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгының дипломы һәм кубок белән бүләкләнделәр.
Турнирны оештыручылар - Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы, Республика олимпиада үзәге һәм Казан (Идел буе) федераль университеты. Турнир нәтиҗәләре буенча Убейкин Никита, Садыкова Энҗе һәм Нурхаметова Ләйлә (җитәкчесе – тарих һәм җәмгыять белеме укытучысы Горбунов Геннадий) составындагы Аксубай урта мәктәбенең "Аксу» командасы “Британия дебатлары» зачетында икенче урынны яулады һәм Казан федераль университетының император залында ТР Мәгариф һәм фән министрлыгы Дипломы һәм кубок белән бүләкләнде.
Тулырак мәгълүматны түбәндәге сайттан табып була: http://gorbunovs.ru/