С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Наша ученица - призер всероссийской олимпиады школьников по обществознанию! / Җәмгыять белеме фәне буенча Бөтенроссия мәктәп укучылары олимпиадасының йомгаклау этабы призеры - безнең укучыбыз!

Опубликовано: 03.05.2018

С 21 по 26 апреля 2018 года в городе Великий Новгород проводился заключительный этап всероссийской олимпиады школьников по обществознанию 2017/18 учебного года. Олимпиада проходила на площадке государственного областного автономного учреждения дополнительного профессионального образования «Региональный институт профессионального развития». Более 230 старшеклассников из 60 регионов России демонстрировали свои умения и навыки по темам, выходящим далеко за рамки школьной программы.
Республику Татарстан на олимпиаде представляла ученица 11 класса МБОУ «Аксубаевская СОШ №3» Фаизова Алина, которая по итогам олимпиады стала призером! Мы поздравляем Алину, ее родителей Фаизовых Фариду Валимхаметовну и Гумера Мингатовича, наставника Удиярову Татьяну Георгиевну!
Желаем Алине продолжать успешно развиваться в выбранных направлениях!

___________________________________________________

2018 елның 21-26 апрель көннәрендә Бөек Новгород шәһәрендә 2017/18 уку елы буенча җәмгыять белеме фәненнән бөтенроссия мәктәп укучылары олимпиадасының йомгаклау этабы узды. Олимпиада «Һөнәри үсеш региональ институты” өстәмә һөнәри белем бирү дәүләт автоном учреждениесе мәйданчыгында узды.
Россиянең 60 төбәгеннән 230 дан артык югары сыйныф укучылары мәктәп программасы кысаларында гына булмаган белемнәре буенча көч сынаштылар.
Татарстан Республикасы данын МБУ «Аксубай 3 нче номерлы урта гомуми белем мәктәбе” нең 11 сыйныф укучысы Фаизова Алинә яклады. Олимпиада нәтиҗәләре буенча ул призер булды.
Без Алинәне, аның әти- әнисе Фәридә Валимхаметовна һәм Гомәр Мингатович Фазовларны, укытучысы Удиярова Татьяна Георгиевнаны зур уңышлары өчен чын күңелебездән котлыйбыз!
Алинәгә киләчәктә дә зур уңышларга ирешеп үзе теләгән юлдан китүен теләп калабыз!