Олуг юбилей

Опубликовано: 21.02.2017

Аксубай районы Такталы авылында яшәүче Россиянең мәгариф отличнигы, Татарстан республикасының атказанган укыryчысы Фәтхетдинова Мөнирә Сәлах кызына быел 22нче февралъ көнне 90 яшь тула. Гомеренең 40 елын киләчәк буынны тәрбияләүгә, балаларга татар теле hэм әдәбияты укытуга багышлаган Мөнирә ханым. Ул хәзер да актив тормыш алып бара: мәктәп балалары белан очраша, аларга авыр сугыш еллары тyрында сөйли, газета-журналлар укып бара, аларда узенең мәкаләләрен бастыра.
Мөнирә Сәлах кызын олуг юбилее белән котлыйбыз. Аңа исәнлек – саулык, җан тынычлыгы, озын гомер телибез.

МКУ «Отдел образования» выражает Мунире Слаховне, отличнику народного образования СССР, заслуженному учителю Татарской АССР, глубокую признательность и благодарность за многолетний труд в системе образования, профессиональное мастерство, педагогический талант, душевную щедрость в обучении и воспитании учеников Тахталинской школы Аксубаевского района.
Вы открывали неповторимый мир своим воспитанникам, умело вели их по тропинкам любви и доброты, зажигая в их трепетных сердцах огонек любознательности, веры в справедливость, веры в себя!
Желаем Вам здоровья, любви, понимания родных и близких!