Адрес: 423060,РТ,Аксубаевский муниципальный район, пгт Аксубаево, ул. 50 лет Октября, д.10 "Б"
Телефон: +7(843)-442-74-65
E-Mail: kolobokaks@mail.ru
Короткое название: МБДОУ «Детский сад «Колобок»
Руководитель: Лодоркина Валентина Николаевна
У нас учат: 5 педагов

Новости МБДОУ "Детский сад "Колобок"

Выпуск в детском саду.Балалар бакчасында чыгарылыш.

Опубликовано: 29.05.2019

Май ахырында Безнең балалар бакчасында чыгарылыш кичәсе булып узды. Чыгарылыш кичәсе - бу бик мөһим бәйрәм балалар һәм аларның ата-аналары өчен һәм ул калырга тиеш истәлегенә чыгарылыш сыйныф укучылары озакка..Матур итеп бизәлгән залда әти-әниләр, әбиләр , балалар , педагоглар, балалар бакчасы хезмәткәрләре җыелган иде.Бәйрәм һәм якты булып узды.Бәйрәмдә җырлар да, биюләр дә, уеннар да булды. бүләкләр дә.Әниләр һәм кызлар биюе мавыктыргыч булды. Балалар, шигырьләр укып, бию башкарып, Сюрприз ясадылар.Һәр номер тамашачы алкышларына күмелде.Чыгарылыш балын Хушлашу вальсы һәм "очрашуларга кадәр" җыры, балалар бакчасы тәмамлады !"Традиция буенча, бәйрәм ахырында балаларны балалар бакчасы тәмамлану белән тәбрикләп, мәктәпкәчә белем бирү учреждениесе мөдире Насыйбуллина Р. З. диплом һәм бүләкләр тапшырды.Ә урамда балалар үзләре теләгән һава шарлары җибәрделәр.

,