Папа может/Әти булдыра

Опубликовано: 19.02.2024

Сегодня в рамках месячника патриотической работы был проведён конкурс "Папа может", посвященный ко Дню защитников Отечества. Конкурс начался со строевой подготовки и спортивной разминки. Потом, разделившись на две команды, папы прошли 8 станций: вспомнили курс истории России, географии Татарстана, проверили знания по русскому и татарскому языку, на время одевали ОЗК, пеленали куклы, участвовали в кулинарном и музыкальном батле. После прохождения этапов конкурса, команды снова встретились в спортивном зале школы, где соревновались по  перетягиванию каната. Поддержать пап пришли и члены семьи. Получился большой, интересный семейный праздник. Выражаем благодарность всем участникам.
А пока шла опорная борьба между командами  пап, учителя, работники школы, ветераны педагогического труда, руководитель общественной организации "Ак калфак" Г. Н. Гарипова  готовили подарок на 23 февраля  - домашнюю лапшу - для борцов СВО, как частичку домашнего тепла и материнской любви.

Бүген Ватанны саклаучылар көне уңаеннан мәктәптә "Әти булдыра" дип аталган гаилә бәйрәме үтте. Әтиләр, ике командага бүленеп, 8 станциядә биремнәр үтәделәр. Мәктәп программасын искә төшерәсе дә булды әтиләргә. Тарих, география, рус һәм татар телләре, музыка, тормыш иминлеге нигезләре фәннәре  белән бергә бәбәй төрү, пешеренү кебек осталыкларын күрсәттеләр команда әгъзалары. Бөтен сынауларны үтәгәч, әтиләр кабат мәктәпнең спорт залында җыелдылар һәм канат тартып та көч сынаштылар. Әтиләргә көч биреп торырга әниләр дә, балалар да килгәч, бәйрәм тагын да тантаналырак төс алды. Без бөтен катнашучыларга рәхмәтебезне белдерәбез.
Әтиләр командалары станцияләр буйлап көч сынашканда, мәктәп ашханәсендә укытучылар, мәктәп хезмәткәрләре, хезмәт ветераннар, "Ак калфак" җәмгыяте  оешмасы җитәкчесе Г. Н. Гарипова бергәләшеп токмач әзерләделәр. Бу - Украинагы сугышчыларыбызга бәйрәм бүләге. Бүләккә  күңел җылысы, ана мәхәббәте, туган якның шифасын өстисебез килде

Фоторепортаж:
Папа может/Әти булдыра