Потребительская грамотность / Кулланучылар грамоталылыгы

Опубликовано: 02.02.2024

В нашей республике действует целевая программа «Развитие комплексной системы защиты прав потребителей в РТ на 2014-2025 годы». С целью повышения потребительской грамотности и привлечения обучающихся к активному участию в олимпиаде по основам потребительских знаний для учащихся средних учебных заведений, в нашей школе проведены мастер-классы и интересные беседы с сотрудниками Нижнекамского территориального органа Государственной инспекции по защите прав потребителей по Республике Татарстан Черновой Е.А. и Бадртдиновой Р. М.
Радует и то, что ученик 8 а класса Миннахметов Рафаэль стал призером заключительного этапа олимпиады по экономике (учитель Харисова И.М.)

Безнең республикада «2014-2025 елларга Татарстан Республикасында кулланучылар хокукларын яклауның комплекслы системасын үстерү» максатчан программасы гамәлдә. Кулланучылар грамоталылыгын арттыру һәм укучыларны урта уку йортлары укучылары өчен кулланучылар белемнәре нигезләре буенча олимпиадада актив катнашуга җәлеп итү максатыннан, безнең мәктәптә Татарстан Республикасы буенча Кулланучылар хокукларын яклау буенча дәүләт инспекциясенең Түбән Кама территориаль органы хезмәткәрләре Чернова Е. А. һәм Бәдретдинова Р.М. белән мастер-класслар һәм кызыклы әңгәмәләр үткәрелде.
Шунысы да куандыра: быел 8 нче а сыйныфы укучысы Миннахметов Рафаэль экономика фәне буенча олимпиаданың йокгаклау турында җиңү яулады (Укытучысы Харисова И.М.)

Фоторепортаж:
Потребительская грамотность / Кулланучылар грамоталылыгы