Общешкольный проект в действии / Мәктәпкүләм проект гамәлдә

Опубликовано: 27.01.2024

27 января в Татарстане проводилась акция «День единых действий» в рамках объявленного Года семьи в России. Наша школа активно присоединилась к этой акции. Бросили клич и пригласили в школу многодетные семьи для сдачи норм ГТО.  Этот проект уже набирает обороты. Классные руководители 8-ых классов, дети, учителя физической культуры и родители уже с начало года сдают нормативы. А сегодня к ним присоединились 3 многодетных семей: Фаттаховых, Латиповых и Сухаруковых. Мы благодарны этим семьям. Они едины, дружны и  сильны.

27 гыйнварда Татарстанда Россиядә игълан ителгән Гаилә елы кысаларында «Бердәм гамәлләр көне» акциясе уздырылды. Безнең мәктәп бу акциягә актив кушылды. ГТО нормаларын тапшыру өчен күп балалы гаиләләрне мәктәпкә чакырдык.
Бу проект инде гыйнвар аеннан ук гамәлдә. 8 нче сыйныфның сыйныф җитәкчеләре, балалар, физик культура укытучылары һәм ата-аналар ел башыннан ук нормативларны тапшыралар. Ә бүген аларга өч күп балалы: Фаттаховлар, Латиповлар һәм Сухаруковлар гаиләләре кушылды. Без бу гаиләләргә рәхмәтле. Алар бердәм, дус һәм көчле булуларын күрсәттеләр.

Фоторепортаж:
Общешкольный проект в действии / Мәктәпкүләм проект гамәлдә