Профориентационная встреча / Һөнәр сайлауга этәргеч

Опубликовано: 30.11.2023

30 ноября 2023 года на базе МБОУ “Джалильская СОШ №2” прошла профориентационная встреча обучающихся 11-ых классов школ поселка с представителями Набережночелнинского государственного педагогического университета. Слушателям была представлена презентация программ бакалавриата и специалитета, на которые будет проводится приём абитуриентов в 2024 году. А также  декан историко-географического факультета ФГБОУ ВО НГПУ Красильников Владимир Анатольевич рассказал о возможности поступления на обучение по целевому направлению. Студент 5 курса ИГФ (географического отделения) Дмитрий Чудинов и студентка 4 курса ИГФ (исторического отделения) Алсу Хуснутдинова рассказали о студенческих буднях, ответили на вопросы выпускников.

2023 елның 30 ноябрендә 2 нче Җәлил урта гомуми белем бирү мәктәбе базасында 11 нче сыйныф укучыларының Яр Чаллы дәүләт педагогия университеты вәкилләре белән һөнәри юнәлеш бирүче очрашуы узды. Тыңлаучыларга 2024 елда абитуриентлар кабул ителәчәк бакалавриат һәм белгечлек программалары презентациясе тәкъдим ителде. Шулай ук НГПУ югары белем бирү федераль дәүләт бюджет мәгариф учреждениесенең тарихи-географик факультеты деканы Красильников Владимир Анатольевич максатчан юнәлеш буенча укырга керү мөмкинлеге турында сөйләде. ИГФның (география бүлеге) 5 курс студенты Дмитрий Чудинов һәм ИГФның (тарих бүлеге) 4 курс студенты Алсу Хөснетдинова студент тормышы турында сөйләделәр, чыгарылыш сыйныф укучыларының сорауларына җавап бирделәр.