Новости школы №2

Встреча с представителями Казанского кооперативного института/ Казан кооператив институт вәкилләре белән очрашу

Опубликовано: 15.11.2023

15 ноября 2023 года в Джалильской СОШ №2 была проведена профориентационная работа. Представители Казанского кооперативного института провели беседу с учащимися 9-х  и 11-х классов. Они ознакомили с направлениями подготовки кадров, которые существуют в их учебном заведении. Ребята задали интересующие их вопросы. Беседа прошла в благоприятной обстановке.

2023 елның 15 ноябрында "Икенче санлы Җәлил урта гомуми белем бирү мәктәбе"ндә һөнәри юнәлеш бирү эше үткәрелде. Казан кооператив институт вәкилләре 9нчы һәм 11нче сыйныф укучылары белән әңгәмә үткәрделәр. Алар уку йортында булган кадрлар әзерләү юнәлешләре белән таныштырдылар. Балалар үзләренең кызыксындырган сорауларын бирделәр. Әңгәмә бик җылы шартларда узды.

Фоторепортаж: