Адрес: 422253, Республика Татарстан, Балтасинский муниципальный район, село Норма, улица Казанская, дом 11
Телефон: +7(843)-682-34-70
E-Mail: dsnorma@mail.ru
Короткое название: МБДОУ «Норминский детский сад «Тургай» комбинированного вида»
Руководитель: Ганиева Айгуль Вакифовна
Год основания учреждения: 2021
У нас учатся: 105 воспитанников/105 бала тәрбияләнә
У нас учат: 16 педагогов/16 педагог хезмәт куя

новости детского сада

" Безнең заман герое"-"Герой нашего времени"

Опубликовано: 03.04.2024

Буген иң кечкенәләрнең икенче төркемендә үзенчәлекле шәхес- Норма авылында яшәуче " Безнең заман герое" , агач эшләре остасы Хәсәншин Госман Гомәр улы белән очрашу оештырылды. Ул төркемебездә тәрбияләнүче Шакиров Мохәммәднең карт бабайсы. Узе дә белеме белән педагог, бугенге кондә лаеклы ялда булган Госман абый "hәр сыерчыкка-оя" дигән исем астында мастер класс күрсәтте. Очрашуга узенең эш коралларын да алып килгән иде. Балаларга, кошларга ярдәм итәргә кирәклеге турында мавыктыргыч итеп сөйләде. Госман абый балаларга сыерчык оясын ясарга да ойрәтте. Очрашу бик куңелле һәм файдалы узды.
Тәрбиячеләре:Нургалиева Ф.А,Хөсәенова Э.А
Сегодня во второй группе раннего возраста была организована встреча с - "Героем нашего времени" , мастером по дереву Хасаншиным Гусманом Гумеровичем, проживающим в селе Норма. Он является прадедом Шакирова Мухаммеда, воспитанника нашей группы. Педагог по образованию, Гусман абый, показал мастер-класс под названием "Каждому скворцу-гнездо". На встречу он привез и свои орудия труда. Увлекательно рассказывал о том, как надо помогать , птицам. Гусман абый научил детей делать скворечники. Встреча прошла очень весело.
Воспитатели:Нургалиева Ф.А,Хусаенова Э.А