• Арский
  • Детские сады

Адрес: 422024, Республика Татарстан, Арский район, дер. Средняя Корса, ул.Молодежная, д.11
Телефон:
E-Mail: dssredkorsa.arsk@tatar.ru
Короткое название: МБДОУ "Среднекорсинский детский сад"/МБМББУ "Урта Курса балалар бакчасы"
Руководитель: Хамзина Альфира Фаилевна
Год основания учреждения: 2007

Гаилә бәйрәме

Опубликовано: 25.04.2024

Табигатькә сакчыл караш кечкенә яшьтән үк тәрбияләнә.Балалар белән тирә-ягыбызны чиста тотарга ,чүпләмәскә өйрәндек.Кечкенәләр белән агачларны сындырмаска,чәчәкләрне өзмәскә һ.б.әнгәмә аша өйрәндек.Табигать темасына рәсемнәр буядылар.Бакчабыз хезмәткәрләре язгы өмәдә катнаштылар,бакча территориясен чистарттылар.
Чисталык сәламәтлек өчен генә файдалы түгел,ул әле кәефне дә күтәрә.Тирә-ягыбыз матур,күркәм булса кәефебез дә күтәренке,күңелгә дә рәхәт була.Шуна күрә табигатьне,тирә-юнебезне чүпләмик,матур чиста тотыйк.Балаларны да шуна өйрәтик.